KRONIKA

Na této stránce uveřejňujeme krátké zprávy ze společenského života rusistů – studentů i vyučujících. Budou zde publikovány informace o účasti našich studentů na studentských vědeckých soutěžích a především … z ruských večírků.
Ruské večírky mají své nezapomenutelné kouzlo a dlouhou tradici. Konají se každoročně v předvánočním čase. Organizace celé akce se ujímají studenti druhých ročníků, aby dokázali, že si opravdu zaslouží hrdé označení rusistů. Úvodní program tvoří scénky, výstupy, pěvecká i taneční čísla, více či méně odvážná i zdařilá. Nechybí ani křest prvního ročníku, pochopitelně s vodkou a „zakuskoj“, a přísahou na některé z děl ruské gramatiky. Poté se rozbíhá volná společenská zábava trvající do časných ranních hodin. Výzva: pokud vlastníte zajímavé materiály z právě popsaných akcí, umožněte podělit se o ně s ostatními (i zpětně).

Rusistický večírek 2007 – 05. 12. 2007 – „S“ klub

Rusisté předvedli balet, Mrazíka i zpěv
Myslíte, že je nemožné tančit balet na kankán nebo progressive house? Omyl. Alespoň studenti pátého ročníku hospodářské ruštiny to dokázali, a to vše v jednom osmiminutovém setu. Na tradičním rusistickém večírku 5. prosince v AMC klubu to ale nevřelo jen při baletu.
Organizaci rusistické předvánoční oslavy měli na starosti především studentky a student druhého ročníku rusistiky. Ti dokázali oddanost oboru už jen výzdobou sálu a pódia, které tak ve výsledku připomínalo spíše oslavu Putinova vítězství ve volbách. Během více než hodinového programu mohl přeplněný sál sledovat scénky připomínající ruskou pohostinnost stejně jako cit pro hudbu a zpěv (chór rusistek a Kalinka hraná na harmoniku). Nechyběl ani křest prváků vodkou či dvojjazyčné a dvojznačné moderování večera česko-ruskou dvojicí.
Intermezzem v programu druháků bylo jedinečné vystoupení tří jejich starších kolegů v čele s nepřekonatelným Lukášem Vojáčkem, který svou one man show strhl všechny. Klobouk dolů před jeho exhibicionismem, zpěvem, tancem i řečnickým uměním.
Zbytek programu pak opět patřil druhačkám a jejich adaptaci Mrazíka, ve které se podařilo zapálené Marfě žádající ženicha povalit dědečka Mrazíčka mezi mikrofony a aparaturu.
Následný program patřil hromadné konzumaci stolů obložených tradičním ruským jídlem a pitím a také tanci a zábavě. O tu se postaral dj Endeek, který tentokráte tematicky zařadil do playlistu i ruské ska, r´n´b, house či pop. Půlnoc pak patřila soutěžím o láhev vodky, ruské čaje či stakany. O tom, že se ruský večírek vydařil jak měl nepochybuje snad nikdo z více než tří set návštěvníků, z nichž poslední opouštěli AMC klub ve čtyři hodiny ráno.

Rusistický večírek 2006 – 28. 11. 2006 – „S“ klub

- viz rusvec.unas.cz

Rusistický večírek 2005 - 06. 12. 2005 - "U" klub

Nahoru

Olomoucké dny rusistůRossicaStudijní oboryStuduj na UPŽurnál onlinei-ruczStuduj ruštinu
Aktualizováno: 7. 9. 12, vytvořeno: 27. 7. 12,

Přihlásit

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo: